Remonty dziś a 20 lat temu.

Remont dwadzieścia lat temu polegał na dwóch rzeczach: malowało się ściany i sufit na nowo, a potem przestawiało się trochę meblościankę i sofę, kanapę, żeby układ pokoju wyglądał trochę inaczej. Jeśli się miało szczęście, to można było też kupić nową wykładzinę żeby zaimponować rodzinie i znajomym. I to było na tyle, bo w zasadzie w tamtych czasach nic innego nie można było zrobić, bo nie było żadnych dostępnych materiałów.

Dzisiaj remonty wyglądają zdecydowanie inaczej. W nowoczesnych mieszkaniach chcemy, aby wszystko było idealne i perfekcyjne. Już nie wystarczy pomalować ścian na nowo.

Kiedy robimy remont, skupiając się już na tych wspomnianych ścianach, to ściany muszą być gładkie, idealnie pomalowane, idealnie powinny łączyć się z sufitem i równie idealnie z podłogą. Do remontów chętnie zatrudniamy fachowców, którzy wykonają robotę za nas. Wynajmujemy firmę, która świadczy usługi remontowo-budowlane i zlecamy jej zrobienie konkretnych rzeczy, wprowadzenie konkretnych zmian.

Remont, choć zdecydowanie bardziej skomplikowany niż te dwadzieścia lat temu biouro rachunkowe poznań, trwa często krócej, ponieważ zarówno pracownicy firm remontowych szanują swój czas, jak i firmy szanują nasz czas, więc chcą wykonać swoje zlecenie jak najszybciej.

Do remontów używamy coraz więcej różnego rodzaju narzędzi: wałków do malowania albo specjalnych sprężarek, które pozwalają nanosić farbę niczym taką w spray'u, nawet taką farbę typu emulsji, którą nakłada się często na sufity. Do remontów używamy narzędzi stolarskich, które pomagają przycinać na przykład płyty kartonowo-gipsowe, które coraz chętniej umieszczamy na ścianach i sufitach.

Również jeżeli chodzi o materiały, używamy ich coraz więcej: tynki, gładzie, farby o różnych strukturach, kolorach, o różnym połysku i różnym składzie, elementy wykończeniowe na przykład między panelami na podłodze a ścianą.

Coraz chętniej podczas remontów sięgamy po nowości i coraz bardziej zależy nam na tym, aby nasze mieszkanie czy dom było jak najbardziej oryginalne i wyjątkowe, nie tylko czyste i schludne.

 

nach oben